logo
Szukaj
open close
logo
Szukaj
Szukaj

Biorezonans – wg niektórych czarna magia, a jakie ja mam doświadczenie?

Biorezonans – wg niektórych czarna magia, a jakie ja mam doświadczenie?

biorezonans-iwona-wierzbicka.jpg

Biorezonans – można wierzyć, można nie wierzyć. Badań na ten temat jest niewiele, ale doświadczenie wielu osób jet bardzo pozytywne. Jeśli efekt placebo sięga 35-95%, to nawet jeśli biorezonans jest tylko efektem placebo, nie niesie za sobą negatywnych konsekwencji i jest względnie tanią metodą diagnostyczną, to dlaczego nie wypróbować.

Anand A. (poniżej są źródła) przywołuje przykład mammografi, która jest skuteczną metodą diagnostyczną, tylko w 1 na 2500 przypadków, a jednak nie jest powszechnie piętnowana.

Post ten stworzyłam dla osób, które przez lata odbijają się od gabinetów lekarskich bezskutecznie, stosowały dietę, celowane terapie, a mimo wszystko nie doświadczyły poprawy zdrowia.

Biorezonans – tak czy nie

Kiedyś bardzo sceptycznie podchodziłam do tego typu wynalazków, a teraz wiem że coś w tym jest. Biorezonansu używamy jako „pomocnika”, a nie głównej metody diagnostycznej do diagnostyki pasożytów.

Temat pasożytów – to tak powszechny obecnie temat jak kupa, jelita, tarczyca czy insulinooporność. 

Tak wiem… sama do niedawna myślałam… „teraz każdy ma pasożyty, bez sensu…. skoro od zawsze je mamy”, ale teraz to nie to samo co kiedyś, dlaczego?

 • mieszkamy w cieplutkich pomieszczeniach, latem klimatyzowanych, nasz organizm wyłącza systemy obronne
 • namiętnie łykamy leki zmniejszające zakwaszenie żołądka, bo kto dzisiaj nie cierpi na „nadkwasotę”, a to otwiera wrota patogenom, candidzie i pasożytom (przeczytaj ulotkę leku)
 • żyjemy w czystości, a zatem nie mamy naturalnej szczepionki przeciw bakteriom, wirusom czy pasożytom

Nasz organizm obecnie jest mocniej narażony na wiele chorób i infekcji, które kiedyś były czymś normalnym i organizm sobie z tym radził.

Kiedy przychodzą do mojego gabinetu pacjenci dietetyczni, wdrażamy: dietę, suplementację, zmieniamy styl życia, niektórzy idą dalej robiąc sobie testy nietolerancji pokarmowej czy badane mikroflory. Kiedy potrzeba wprowadzamy dietę eliminacyjną czy probiotykoterapię. Efekt jest taki, że wiele osób wreszcie zaczyna żyć bez bólu…. ale u niektórych nie ma żadnych efektów.

Pozbycie się pasożytów

Kiedy nieśmiało zaczęłam wysyłać na diagnostykę biorezonansem nie spodziewałam się tego co nastąpi. Wiele (ale nie 100%) z tych osób, które były na biorezonansie i zaczęło stosować 3 miesięczną terapię naturalną (celowaną, pod kątem pasożytów, które wyszły podczas badania) miało następujące korzyści :

 • lepiej spało
 • choroba autoimmunizacyjna weszła w remisję
 • przestało się przelewać w jelitach
 • zwiększyła się tolerancja na węglowodany (cofnęła się nietolerancja FODMAP)
 • zniknęły sińce pod oczami
 • wyrównał się poziom żelaza we krwi
 • poprawił się stan skóry
 • stolec był prawidłowo uformowany
 • zwiększył się poziom energii

Co jest ważne… wiele osób narzeka, że było na biorezonansie i wyszły bzdury, albo jakieś toksyny, albo generalnie to wyszło wszystko. Diagnosta powinien być specjalistą i wiedzieć co jest istotne, a co nie, na które narządy ustawić diagnostykę, kiedy wynik jest istotny, a kiedy to tylko „ślad”, powinien też potrafić dobrać zioła. Do niedawna wysyłaliśmy na diagnostykę poza gabinet, a teraz wiemy, że najlepiej potrafimy robić to u nas. Kamila Lipowicz Dietetyk Kliniczny Ajwen jest naszą specjalistką. Ufam jej diagnostyce i przepisywanym terapiom bo widzę efekty. Do Kamili można się umówić dzwoniąc do naszej rejestracji 796 122 070 11:00-15:50. Badanie kosztuje 200zł i trwa godzinę. Trzeba przyjechać do Opola. 

Jedna z wielu historii z gabinetu

Przyszła do mnie pacjentka dietetyczna z podkrążonymi oczami, brakiem energii, zaparciami, stosowała już czystą dietą i zmieniła styl życia, więc przyszła w pełni uświadomiona szukając tej przysłowiowej kropki nad i. Pomyślałam sobie, że są to pasożyty i wysłałam ją na biorezonans. Była sceptycznie nastawiona ponieważ pochodzi ze świata lekarzy. Wykonała jednak badanie, które wskazało obecność pasożytów kilka rodzajów), co ciekawe jako lekarz szukała wcześniej pasożytów w kale bo jej objawy wskazywały na obecność, ale badanie nic nie wykazało. Po biorezonansie przepisała sobie leki, bo w zioła nie wierzyła. Mówi, że to co zobaczyła w toalecie…. sprawiło, że zaczęła wierzyć w tę „czary mary” maszynę. Po terapii lekami już odczuła znaczącą poprawę samopoczucia i poziomu energii, ale dopiero po terapii ziołami poprawiło się odczucie w jelitach (zniknęło przelewanie się i zaparcia).

PS. Sama się badałam wczoraj i mam tylko (patrząc na to co innym wychodzi) przywry (Schistosoma), na to są smaczne ziółka, ale biorezonans wykazał również zmniejszenie uszkodzenia układu nerwowego. Wiem, że to jest kwestia tego, że pilnuję by spać co najmniej 8h na dobę.

Podsumowując

Można wierzyć można nie wierzyć, ale jeśli nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Badania naukowe

Jest ich niewiele, ale komu zależy by było ich wiele, z pewnością nie firmom farmaceutycznym…

 1. „Terapia biorezonansowa zwiększyła zawartość grup tiolowych i znormalizowała aktywność dysmutazy ponadtlenkowej i peroksydazy glutationowej…  Zmiany w układzie antyoksydantów limfocytów wskazują, że terapia biorezonansowa uruchamia niespecyficzne mechanizmy ochronne u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów.” Islamov BI, Balabanova RM, Funtikov VA, Gotovskii YV, Meizerov EE. Effect of bioresonance therapy on antioxidant system in lymphocytes in patients with rheumatoid arthritis. Bull Exp Biol Med. 2002 Sep;134(3):248-50. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12511993
 2. „W porównaniu do grupy placebo dolegliwości ze strony układu pokarmowego zmniejszyły się u osób stosujących terapię biorezonansem, zmniejszyły się dolegliwości bólowe oraz wzdęcia, natomiast nie miało to wpływu na odgłosy ze strony układu pokarmowego”. Nienhaus J, Galle M. Placebo-controlled study of the effects of a standardized MORA bioresonance therapy on functional gastrointestinal complaints. Forsch Komplementmed. 2006 Feb;13(1):28-34. Epub 2006 Jan 3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16582548. 
 3. Zmniejszyły się obrzęki limfatyczne i lipidowe. Cavezzi A, Paccasassi S, Elio C. Lymphedema treatment by means of an electro-medical device based on bioresonance and vacuum technology: clinical and lymphoscintigraphic assessment. Int Angiol. 2013 Aug;32(4):417-23. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23822945.  Elio C, Guaitolini E, Paccasassi S, Rosati N, Cavezzi A. Application of microcurrents of bioresonance and transdermal delivery of active principles in lymphedema and lipedema of the lower limbs: a pilot study.  G Ital Dermatol Venereol. 2014 Dec;149(6):643-7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25664822. 
 4. Biorezonans jest skuteczną metodą do zaprzestania palenia papierosów. Przeprowadzono badania z kontrolną grupą placebo i uzyskano następujące wyniki: 1 tydzień (77,2% vs 54,8%), 2 tygodnie (62,4% vs. 34,4%), 1 miesiąc (51,1% w porównaniu z 28,6%) i 1 rok (28,6% w porównaniu z 16,1%). Metoda biorezonansowa nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Pihtili A, Galle M, Cuhadaroglu C, Kilicaslan Z, Issever H, Erkan F, Cagatay T, Gulbaran Z. Evidence for the efficacy of a bioresonance method in smoking cessation: a pilot study. Forsch  Komplementmed. 2014;21(4):239-45. doi: 10.1159/000365742. Epub 2014 Aug 5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25231565. 
 5. Biorezonans ma ponad 25 letnie badania nad wzorcami rezonacji tkanek, wirusy, bakterie i pasożyty zakłócają te wzorce stąd też można je wykryć przy pomocy badania. Biorezonans jest skuteczny w walce z alergiami oraz uzależnieniem od tytoniu. Nie niesie za sobą skutków ubocznych. Dla przykładu mammografia jest skuteczna w diagnostyce w 1 na 2500 przypadków, 1000 będzie fałszywie dodatnio zdiagnozowanych, 500 zostanie poddanych niepotrzebnej biopsji, a 5 osób będzie leczonych nie zasadnie. Anand AC. Glass-houses and bioresonance therapy. Natl Med J India. 2012 Nov-Dec;25(6):365-8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23998870. 
 6. Goldura N, Goţia S. 2010 Jan-Mar;114(1):266-70. Incursion into bioelectromagnetism. Rev Med Chir Soc Med Nat Iasi.

Uwaga: ważne informacje, przeczytaj zanim zastosujesz lub skopiujesz.

 

 

Autor

Podobne tematy

Jedno jabłko dziennie dla zdrowia – to mit!

Uważasz, że jabłka dodadzą Ci zdrowia? To niestety mit. Dzisiejsze warzywa i owoce są nawet do 90% uboższe w witaminy (…)

WIĘCEJ >

Dieta a emocjonalność u dzieci

Badania opublikowane przez Food Standards Agency (FSA) we wrześniu 2007r. wykazały, że mieszanki sztucznych barwników z benzoesanem sodu mogą wpływać na nadpobudliwość u dzieci. Szacuje się, że 30% dzieci z ADHD można wyleczyć tylko za...

WIĘCEJ >

Dieta bez glutenu i bez nabiału w żywieniu sportowców

Iwona Wierzbicka dla Asystent Trenera o wpływie glutenu i laktozy na organizm człowieka. Wiele osób ma nietolerancje na wymienione składniki, w większym lub mniejszym stopniu. Poprawę samopoczucia odnotowano nawet u osób zdrowych, którzy wyeliminowali laktozę...

WIĘCEJ >

Życie to encyklopedia – otwórz się na ludzi!

W życiu miałam wiele etapów w tym takie kiedy studiowałam 2 kierunki i robiłam wszystkie możliwe kursy. Zawsze miałam wrażenie, (…)

WIĘCEJ >

Pozostaw komentarz

Trzeba się zalogować, aby dodawać komentarze.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl