logo
Szukaj
open close
logo
Szukaj
Szukaj

Piękno masz w sobie

Piękno masz w sobie

piekno-masz-w-sobie.jpg

 

Dzisiaj do Ciebie właśnie kieruję ten wpis. Jesteś piękna, piękno masz w sobie, popatrz w lustro, popatrz sobie głęboko w oczy i powiedz do siebie KOCHAM CIĘ.

Pewność siebie

Kiedyś byłam jak „chłopak”. Zresztą popatrz, tylko się nie przeraź http://bit.ly/2pgsK8W.
Nie to żebym się sobie nie podobała, bo przecież z dumą umieszczałam zdjęcia w sieci i miałam wrażenie, że jestem najpiękniejsza. Pewnie to wewnętrzne przekonanie o tym, że jestem piękna i mądra sprawiło, że nie miałam problemów z nawiązywaniem kontaktów i osiąganiem założonych celów. Poczucie pewności siebie dodaje uroku, odwraca uwagę innych od naszych niedoskonałości. To nasz umysł tworzy te niedoskonałości! Jesteśmy swoim największym wrogiem i najsroższym krytykiem!

Problem leży w Twojej głowie. To, co Ty sama myślisz o sobie – myślą również inni, jeśli sama w siebie nie wierzysz, inni też nie uwierzą, jeśli siebie nie szanujesz, inni też nie będą, jeśli siebie nie kochasz, inni też nie będą!! Wszystko zaczyna się w Twojej głowie! Jeśli nie możesz zmienić otoczenia, zmień swoje nastawienie i swój sposób myślenia. Świat jutro, za tydzień, czy za rok nie będzie lepszy, przyjaźniejszy, a los się sam do Ciebie nie uśmiechnie. Ty się uśmiechnij do niego.

Dawno temu

Kiedyś… dawno temu! Siedziałam w ostatniej ławce, nie odzywałam się, ponieważ myślałam, że wszystko, co powiem jest głupie i bez wartości. Wstydziłam się, kiedy nauczyciel wezwał mnie do odpowiedzi i ze wstydu przed innymi nie potrafiłam mądrze nic powiedzieć, za co miałam słabe oceny. Zawsze czułam się gorsza od prymusów w klasie i oceniałam się sama przez ich pryzmat.
Dochodząc do wniosku, że jestem głupia, wymyśliłam sobie, że mogę być chociaż ładna i zaczęłam wykorzystywać swój urok osobisty. Miałam samochód, bogatych rodziców, super ciuchy, mogłam imponować facetom i wykorzystywałam to. Niestety skończyło się to brakiem szacunku do samej siebie, poczuciem, że jestem „słodką idiotką” i że wszyscy mnie lubią czy tolerują, bo jestem „kobietą”, albo dlatego, że w ich mniemaniu jestem „dobrą partią” z wysokim stanem posiadania jak na tamten czas.
Z powodu braku szacunku do samej siebie wielokrotnie trafiałam na partnerów z grupy „pan nieodpowiedni”. Bili mnie, znęcali się psychicznie, zdradzali… Przykre, ale wiem, że moim myśleniem o samej sobie takich właśnie osobników do siebie przyciągałam! To nie pech! To kwestia myślenia o sobie, braku szacunku do samej siebie i braku miłości do samej siebie.

Żadna skrajność nie jest dobra

Zniszczyłam swoją kobiecość! Chciałam skończyć z tym wizerunkiem, bo w głębi serca czułam, że jestem mądra, wartościowa, potrafię robić rzeczy ponad przeciętne (robot wielozadaniowy i w pełni wystarczalny). Stałam się „chłopakiem”. Ścięłam włosy, przestałam się malować, ćwiczyłam, więc ciało było bardziej „sportowe”, chodziłam tylko w dresach, szerokich dżinsach, sportowych ciuchach i trampkach. Chciałam rozpaczliwie, by mnie doceniono za „głowę”, a nie za ciało i twarz. Udało się. Poznałam mojego obecnego męża. Wtedy kiedy się sama pokochałam, zaakceptowałam, poczułam się wartościowa – takiego właśnie człowieka do siebie przyciągnęłam. Miałam wtedy 33 lata i pierwszy oparty na szacunku, miłości i zrozumieniu związek. Ale…. żadna skrajność nie jest dobra!
Wpadłam w pracoholizm, potrafiłam zrobić wszystko sama, powstała Iwona – Zosia – Samosia. Pracowałam po 15 godzin na dobę, a sen był złem koniecznym. Skończyło się to prawie rozwodem, moje dziecko nie chciało spędzać ze mną czasu. Żyłam pracą, która rekompensowała mi frustracje.
Frustrowałam się tym, że nie jestem ładna, że nie jestem dobrą mamą, że nie jestem dobrą żoną, że nie jestem dobrą córką, a nawet tym, że nie potrafię delegować zadań na inne osoby i na wszystko się zgadzam chcąc być „dobra dla wszystkich”. Zapomniałam o sobie!

Ta historia jest bardzo długa i chętnie opowiem o niej więcej, być może w serii filmów na YT w zakładce Iwona Wierzbicka – VLOG, polub, zasubskrybuj playlistę by być na bieżąco i nie przegapić żadnego filmu.

Zadbaj o siebie!

Teraz mam gdzieś co pomyślą inni, stosuję zasadę 8-8-8, zadbałam o swoją kobiecość, co z tego, że w sposób „sztuczny” (jak to mówią przemili hejterzy). Makijaż permanentny, hybrydy, rozświetlające pasma włosów – farbą, korekta krzywego nosa…. nie muszę się spowiadać! Każdy ma swoje tajemnice. Czuję się kobietą, piękną, mam wewnętrzną harmonię, dbam o swoją dietę, mam swoje sprawdzone suplementy, mam czas dla siebie, rodziny, dla swoich pasji innych niż dieta, nie żyję tylko jednym wątkiem, pomagam ludziom na wielką skalę, ale nie robię tego, katując się milionem nadgodzin. Poprosiłam Boga, by wskazał mi taką drogę, która pomoże innym, ale i mnie nie wykończy, bo jak ja nie będę miała sił, to nie będę przydatna dla nikogo.
Zadbaj kochana o siebie! Kochaj się, szanuj się, zrób się na bóstwo i nie przejmuj się innymi głosami (w szczególności sfrustrowanych życiem koleżanek – ja również krytykowałam ładne kobiety, wytykając im co miały zrobione, teraz je po prostu podziwiam), odpocznij, kiedy potrzebujesz, miej pasje, nie miej wyrzutów sumienia. Ufaj Bogu lub sile wyższej, odpuść!! nie martw się!! – to nie spowoduje rozwiązania Twoich problemów. Najlepsze rozwiązania przychodzą właśnie wtedy, kiedy umysł jest wolny.
Mi osobiście pomaga: Boże użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi abym zmieniał to, co mogę zmienić i mądrości, abym odróżnił jedno od drugiego.

 

Uwaga: ważne informacje, przeczytaj zanim zastosujesz lub skopiujesz.

 

 

AutorIwona Wierzbicka

Podobne tematy

Survival – Realna Kuchnia – oczami Ajwen

Następnie przystąpiliśmy do rozbioru tuszy. Po wyciągnięciu żołądka i jelit można było obejrzeć wszystkie narządy. Każdy dało się łatwo rozpoznać. Oddzieliliśmy tkankę tłuszczową – łój barani jest cennym źródłem energii i można go wykorzystać do...

WIĘCEJ >
Iwona Wierzbicka

Strach ma wielkie oczy

Strach ma wielkie oczy. Zwykle przytrafia nam się to, czego się boimy. Tyle tylko, że 99% rzeczy, o które się (…)

WIĘCEJ >

Przemyślenia Ajwen – Harmonia

Nadmiar ambicji i pracy często idzie w parze z zaniedbaniem rodziny i przyjaciół. W życiu ważne jest poczucie szczęścia, spokoju wewnętrznego. To taki stan w którym masz wrażenie, że niczego nie musisz, znasz swoją wartość...

WIĘCEJ >

Pamiętnik Ani – cz.7 – Leczenie (3)

W szpitalu, niedaleko mojego miejsca zamieszkania, byłam trzykrotnie. Później zaliczyłam jeszcze dwa inne oddziały szpitalne oraz leczenie prywatne.

WIĘCEJ >

Pozostaw komentarz

Trzeba się zalogować, aby dodawać komentarze.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl